Flört evliliği

Yasaların acilen değişmesi gerektiğini vurgulayan Emine Şenlikoğlu, "Genç evliler evlenmesin, ama flört etsin diyenlerin, aileleri paramparça etmek için uğraşanların gayesi farklı. Böyle bir şey olabilir mi? Öyle mi?

Sobiad Atıf Dizini - Anasayfa

Böyle bir yasa olamaz. Bu yasanın acilen değişmesi lazım. Sözde kadın savunucusu Mor Çatı'ya sert ifadelerle eleştirilerde bulunan Şenlikoğlu, açıklamalarına şöyle devam etti:. Bu devamlı böyledir. Kadın dernekleri şu anda İslam'a inat ederek eylemlerde bulunuyor. Ama 18 yaşın altında, evlenmeden flört etme hatta hamile kalma olaylarına bile sessiz kalıyorlar. Ben bu kadar cevapla yetinmek istiyorum. Flörte alışan, sık sık arkadaş değiştirir.

Kızı kandırıp terk eden erkek hain, kandırılan kız da maskara durumuna düşer. Flörtte çok defa, iffet elden gider. Namuslu Müslüman bir kız için bundan büyük felaket olamaz. Flört, pek çok genci serseri, müsrif ve perişan eder. Gençler arasında aşağılık kompleksi, kıskançlık, kin, nefret, karamsarlık ve çeşitli ruhî bunalımlar doğurur.

Sevgili Olmak Haramsa Nasıl Evleneceğiz? - İslami Evlilik Nasıl Olmalı? - EVLİLİK KADER Mİ?

Flört arzusu, tenhada buluşmaya davet eder. Sonunda, birçok gencin başı belaya girer. Sonrasında ise pişmanlıklar ve acılar yaşanır. Bilim adamı Claire Kamp-Dush, evlenmeden önce aynı evi paylaşan çiftlerin, diğer çiftlere göre daha mutsuz olduklarını söylediklerini ve boşanma oranlarının daha yüksek olduğunu belirtiyor.

Çiftlerin birlikte yaşamaya karar verirken, muhtemel bir ayrılığın daha kolay olacağı düşüncesiyle yeterince ince eleyip sık dokumadığını belirterek, evlilik kararında da genelde birlikteyken harcanan emek ve çocukların etkili olduğunu söylüyor. Sadece kendi zevkini önemseyen genç bir erkek, kokladığı çiçekten hemen doyar, sonra başka bir renk, başka bir çiçek arar.

Sıklıkla Birlikte Alınan Ürünler

Artık bu sahne onu avutmaz, ondaki esrar, onu çeken cazibe, bağ ve düğümler çözülmüştür. O artık başka bir cazibe, daha esrarlı bir düğüm ister, başka eğlenceleri kovalar. Bu bakımdan flört hususunda kız veya kadın, çok hassas olmalıdır. Dinimiz flörte izin verir mi?

Nefret, Arkadaşlık, Flört, Aşk, Evlilik

Dinimiz elbette böylesi bir ilişkiye izin vermez. Birbirine yabancı iki karşı cinsin tenha bir yerde baş başa kalışları; hislerinin isyanına, yaratılışta var olan duyguların ayaklanmasına vesile teşkil eder. Cinsî hislerin ayaklanması ve isyanından sonraki safhaları ise kimse kestiremez. Böylesi ilişkiler gayet masumane bir şekilde başlar, ancak neticesi genelde hüsran olur.

Toplum hayatındaki pişmanlıkların, hatta cinayetlerin ve kötülüklerin büyük çoğunluğunun bu ikaza kulak asmayıştan, aradaki sınırı aşıp taşmaktan kaynaklandığı da yaşanan günlük olaylarla sabittir.

Bensiz Biz Olmaz 50 Soruda Flört Ve Evlilik

Gazete ve televizyonlar bu tarz haberlerle dolu değil mi? Bunun istisnası yok mu, her kadın, her erkek böyle mi? Elbette öyle bir iddiamız olamaz. Elbette her kaidenin istisnası olur. Lakin istisnalar hep müstesna kalır, umumi hükmü değiştirmez. Kadın kendisini şaibe altına sokacak laubaliliklerden uzak kalmalı, kolay elde edilen, kolayca da terk edilen eğlence metaı haline gelmemelidir.

Kız arkadaşımla gizli dinî nikâh yaptırabilir miyim? Günümüzde pek çok genç bu soruyu sorabiliyor. Sizlere burada yaşanmış bir hadiseden bahsedeyim. Normal evlenme zamanım gelince hayatımı birleştirmek istediğim bir kız arkadaşımla dinî nikâh yaptırmak istiyorum. Ancak ailemizin buna izin vermeyeceğini de biliyoruz.

Şimdilik gizli dinî nikâh yaparak bu müşterekliğimizi sağlasak, zamanı gelince de resmî nikâhı düşünsek olur mu? İnsan, arzusunun etkisi altında kalırsa, ne kadar olumsuz ve zamansız olursa olsun bir kılıf bulur, yine de arzularını gerçekleştirmeye yönelebilir. Bilinmeli ki, nikâh öyle basit bir olay değildir. Önünü sonunu iyi düşünmek gerekir. Gizli de olsa dinî nikâhla yapılan evlilikte, evlilik hakları tümüyle gerçekleşir, taraflar birbirlerine karşı hak ve mükellefiyetleri yüklenmiş olurlar.

Hatta mirasçı dahi olurlar. Ancak bu evliliği ispat etmek, oluşan hakları emniyet altına almak bugünkü kanunlarla mümkün olur mu? Zaten çoğu kez delikanlının hevesi kısa zamanda bitiyor, böyle kolayca rest çekmeler görülüyor, kızcağız da ortada kalmaya mecbur, hatta mahkûm hale geliyor, pişmanlık olanca etkisiyle yaşanıyor; ama hiç faydası yoktur bu pişmanlığın Bu arada haberi olan aileler de olayın içine girince çıkmaz üstüne çıkmazlar başlıyor.

Geriye tek çare kalıyor. Gizli nikâhın oluşan haklarını almak için imzalı, şahitli resmî nikâh Bundan dolayı Şafii mezhebinde, ailenin haberi ve rızası olmadan gizli evlilik yapılamaz. En doğrusu, ailenin de izin vereceği normal evlenme vaktini sabırla beklemek. Ancak böyle bir beklemeyi göze almak için, karşı cinslerle mahremiyet sınırlarını kaldıran laubaliliklerden uzak kalmalı, hisleri alevlendirecek ortamlardan kaçınılmalıdır ki, normal evlenme vaktini bekleme sabrı göze alınabilsin.

Şunu unutmayın ki, insandaki cinsel duygular, mahremiyet sınırları içinde korunur da tahrike maruz kalmazsa, sahibini akıl-mantık dışı kararlar almaya zorlamaz, utanacağı yanlışı yapmaya mecbur bırakmaz. Ne zaman bu konudaki sınırlar aşılır, yabancılarla yüz yüze, göz göze şaibeli şekilde buluşmalara, görüşmelere taşınırsa, o zaman akıllı insanın alamayacağı kararları aldıran duygu dayatmaları söz konusu hale gelir! Efendimizin a. His ise önünü görmez, sonra aklı başına gelir; ama bu defa da zamanı geçmiş bir akıllanma olur bu.

Böyle üzücü sonuçlara maruz kalmamanın tek çaresi, iki ikiye tenhalarda yabancılarla şaibeli şekilde buluşmaktan kaçınmak, tahrikçi zemin ve görüntülerden kendini korumaya, kollamaya almaktır.


 1. Bensiz Biz Olmaz 50 Soruda Flört Ve Evlilik - Serhat Yabancı | Nadir Kitap?
 2. Nasıl ölçülür?!
 3. yabancı bir erkekle sevgili olmak.

Sözün özü: Haram-helal sınırlarını tanıyanlar kendilerini korumaya alırlar, tanımayanlar kendilerini yanlışlara mecbur sanırlar! Gençliğin Cinsellik İmtihanı, M. Ana içeriğe atla. Üye Ol. Giriş Yap. Rastgele Soru. Ana Sayfa İnsan.

Bu Ürünü Alan Müşterilerin Aldığı Diğer Ürünler

Flörtün zararları nelerdir? Değerli kardeşimiz, Flört yarardan ziyade zarar veriyor Kadın-erkek arasındaki duygusal ilişkiye flört deniyor.


 • türkiyenin ücretsiz arkadaşlık sitesi.
 • firma tanışma maili örneği.
 • Flört şiddeti, evlilikte fiziksel şiddete dönüşür!!
 • arkadas bulma sitesi fransa.
 • Account Options!
 • Nefret, Arkadaşlık, Flört, Aşk, Evlilik , Alice Munro - Fiyatı & Satın Al | idefix?
 • üye olmadan arkadaş bulma siteleri.
 • Sorularla İslamiyet. Ali Seyhan. Mahrem Konular. Mahrem Konular konusunda en çok merak edilenler. Okunma sayısı : Yorum yapmak için giriş yapın veya kayıt olun. Dini nikâh olmadan yalnızca resmi nikâh yeterli olur mu? Aileden habersiz, dul bir bayan ile nikah yapılabilir mi?

  Tecavüze uğramış kadın da dul kadın gibi midir? Dini nikahını veliden izinsiz kıyabilir mi? Dini nikâhın şartları hakkında bilgi verir misiniz; dini nikâh nasıl kıyılır? Bir erkek, evleneceği kadın ile kendi nikahını hiç şahit olmadan, bizzat kendi kıyabilir mi? Bir kızın, anne ve babanın rızası olmadan bir erkekle nikâh kıyması doğru mudur; bu nikâhın geçerliliği var mıdır?

  Resmi ve dinî nikâh konusunu açıklar mısınız? İslam'da flört var mıdır? Ashab-ı Bedir'in Bedir savaşına katılan sahabelerin isim listesi ve bunu okumanın fazileti hakkında bilgi verir misiniz?.. Sabah namazının vakti ne zamandır? İmsak vakti girince, ezandan önce sabah namazı kılınabilir mi?