Yalniz erkek

Babanın aile de en sevdiği birey kadındır, eşidir. Eşinin ise en sevdiği çocuklarıdır, kendisi değil.


  • antalya tanışma sitesi.
  • flört etmek in english.
  • yalnız erkek - uludağ sözlük.
  • Yalnız Erkekler.
  • Yalnız erkek daha çabuk ölüyor;

En büyük aşk evliliklerinde bile, sevgilisi doğum yaptığında bir anda artık sevgilisi değil, anne olur, kendine biçtiği en büyük rolü olur sevgilisi. Baba en çok anneyi sever, anne en çok yavrusunu sever, yavrusu ise en çok eşini sever, eşi ise en çok yavrusunu sever. Bu böyle devam eder durur, doğanın kanunu gereği. İyi bir işi olması gerekir, zengin olması gerekir. Çocuklar bile birbirlerini heyecanlandırmak için, iki kişinin omuzlarında daha fazla ileri gitmek için, bakalım kimin babası daha zengindir, derler.

Anne ya da çocuklar işsiz olabilir, kimse bunu çok görmez onlara. Ama baba işsiz olamaz. Düşünün erkek çalışır kadın ev hanımı ise sorun yok ama tersi durumda erkekten bile sayılmaz. Evin geçimini karşılamak zorundadır, hem de şartlar ne olursa olsun. Dışarıda onca karşılaştığı kötülük ve güçlüklerle uğraşırken, eve gelip sığınmak, salmak isterken kendini, evde eşinin kaprislerini çekmek, çocukların sorunlarıyla uğraşmak zorunda kalır. Sığındığı limandan daha kötü limanlara sığınmak için kaçmak zorunda kalır kimi zaman. Evin şerefini, evin namusunu korumak zorundadır. Kızının ilk aşkı kendisi olsa da, büyüyünce kızı artık aldatır babasını ve başka gençlere kayar gönlü.

Babasına bin bir naz yapan o kız ise sevgilisinin, eşinin her dediğini yapar. Oğlu ise eşinin yanında muma döner, evde yıllarca babası ile çatışan, özgürlüklerini elde etmeye çalışan. En acısı ise yıllarca gözünden bile koruduğu o güzeller güzeli kızını, gözbebeğini gelir adamın biri alır elinden, gözünden sakladığını başka gözlere verir. Değil birinin ona dokunması yan gözle bile bakmasına dayanamayan baba, teslim eder bir başkasına elleriyle.

Üstelik bir de düğün dernek yapmak zorundadır, oynamak zorunda kalır sanki eğlenirmiş gibi.

Sofraya yalnız oturan erkeğin ömrü kısalıyor

Yıllarca dışarıda deli gibi çalışırken, bebekken hiç büyümeyeceğini düşündüğü yavrularının değiştiğini bile fark edemez, birey olduklarını. Ona bağımlı iken onlar, bir anda bağımsızlıklarını ilan etmeye başlarlar, küçük bir hayal kırıklığıyla karşılar, yapacak bir şey yoktur. Bizim gibi toplumlarda, erkek evladından çok kızına değer veren, her şeye rağmen onun için her şeyini feda eden babaların önünde sevgiyle eğiliyorum. Sizler büyük insanlarsınız…. Henüz kaybetmeden…. Velisini kaybedenler ise onlara layık asil bir evlat olmalı, çok dua ile hep anmalı, onlar adına hayır işlemeli.

Yaşı ilerlemiş bile olsa anne ve babasını kaybeden her birey yetim ve öksüzdür.

Distribución de las camas

Onlara ise sabır ve mutluluk diliyorum…. Kadindan sorumlu aile bakanligi devletin en yetkinleri, AB ve Hollanda nin destegi ile, Bu alandaki gücü de eline gecirenler de herkezin bildigi gibi bir ara hic cekinmeden, dedelere, babalara, erkeklere en agir sekilde hakaretler etmislerdi… Bu tutum ve davranisi bu sekilde aleni olarak ne Türkiye de, ne de dünyada bu zamana kadar yapan hic olmamisti.

Cünki Bir bakanlik kurulmus , Adinin basina AİLE konsa da erkek disinda birakilarak feminizmin yönetimine teslim edilmistir. İşbirliği yaptıklari derneklerin hepsi Kadin dernekleridir.

Güzel Dinim

Hedefleri aleni ve acik sekilde Erkekler olmustur. Peki neden??? Artık yasalar degisti, nihayet degistirildi, AB ye uyumlu oldu. Kız anneler babalar kızların rızkı onların cebinden değilde Allahdan geldiğine teslim olsalar ve içten iman etseler, damat adayında para, makam ve sayre okadar önemsemezler. İman, ahlak ve ibadet öncelik olmayınca, kızlarınîda mutsuz ediyor ve hakklarına giriyorlar.

Komşu akraba arkadaşlar basit bir maddiyatla yaşıyan damat ve kızı görünce ayıplar ya. Sema hanımefendi; Biz erkekler bize, verilmiş görevi yerine getiriyoruz,dünyanın gerçek sahipleri kadınlardır. Erkeğin görevleri vardır, bunları yerine getirdiğin sürece vardır, bunu bildiğimiz için yalnızız. Kadınlar ise daha güçlü kişiliktir. Yaşım 32 hiç evlenmedim. Geçtiğimiz yaz bir kızla üç kez yüz yüze olmak üzere, bir ay kadar görüştüm. Yalnızlığa o kadar alışmışım ki hayatımda bir hanımın varlığına alışamadım.

Sanırım hayatımıza yön veren etkenlerden biri de alışkanlıklarımız. Yalnızlık bir yaşam tarzı olabilir. Belki de bir kadınla ömür boyu ilgilenmek beni korkutuyor. Nereye kadar böyle gider bilmiyorum…. Nasıl ki bir ailenin iaşesinden hep reis baba mesuldür. O ailenin neşesinden de kadın mesuldür. Adam karısının yanında içine kapanmışsa ve yalnız ise karısı ne işe yaramış? Kendisinin çalışıp kazandığını söyleyip kocasının başına ekşimeyi çok iyi bilen kadınlara gelince… Ekserinizin maaşı o evi geçindirmeye zaten yetmez, tafralariniz hep kocaniza hadi 3 kuruşluk maaş uğruna kendinizi paspas ettiğiniz şirketin patronuna da böyle efelensenize.

O tıynetteki kadınlara yazıklar olsun… Böyle olmayan kadınlar zaten bu yazılanlara itiraz etmezler. Bir de hem evli olup hem de yalnizmis gibi yasamak isteyen erkekler var.

Sofraya yalnız oturmak erkeklerde erken ölüm riskini artırıyor

Bence asil yazi konusu yapilmasi gerekenler bu tipler. Gonlekleri hep utulu olsun, sofralari hep hazir olsun, o ne zaman isterse kadin hazir ve nazir beklesin, hatta kadin maasini da hic sormasin kocasinin eline teslim etsin ve asla para konusunda agzini acmasin.


  • canada arkadaşlık siteleri.
  • yüzde yüz bedava arkadaşlık siteleri.
  • azerbaycan bakü arkadaşlık sitesi.

Evlerine gelir gelmez televizyon ve bilgasayarla olan hasretlerini giderirler ancak haniminin sevgiye duydugu hasret akillarinin ucundan bile gecmez. Sonra kadin doner kendine bakar, sonra kocasina bakar, sonra daha fazla aglamamaya karar verir ve kocasini yasamak istedigi yalnizligiyla basbasa birakir.

Ama artik is isten gecmistir, cunku kadin kocasinin sevgisi olmadan da idare edebilmeyi ogrenmistir ogrense de ici kanamaya devam eder. Boylece erkek kendi kendini yalnizliga mahkum etmistir. Bu esnada cocuklarina karsi olan ilgisizliginden dolayi cocuklarinin ona ne gozle baktigi ve babalari varken babasiz kaldiklari icin annelerine iyice baglanarak erkegin birde evlatlari tarafindan yalniz birakildigi konusuna hiiiiiiic girmiyorum.

Selametle sema hanim, bir de konuya buradan bakin, fikirlerinizi merak ediyorum. Pekâlâ bütün ipler koptuğunda ver erkek ne yaptığının farkinda olduğunda bayanın af etme imkani varmi?

Velevki kadın yillarca bu şekilde yaşadığı halde. Bu kadindan kadina degisir bence. Kadinin icin de hala sevgi kaldiysa hic bir seyi unutmamak ve yeri geldiginde de yuzune vurmayi ihmal etmeyerek affedebilir. Bazen cocuklari icin affedebilir. Bazen affeder ve gecmisi hic acmaz, tabii coook yuce gonullu bir insan sa eger. Bazen de ipler bir kere degil defalarca oyle kopmustur ki artik baglanamaz. Ama aile denilen sey cok kutsal ve cok. Tabii ayni seyleri tekrarlayarak esini tekrar yipratmayacaksa. Üç ay oldu yaklaşık.

Iki hafta önce tekrar eve dön ve yenilendi deneyelim dedi.